“Митрополит” ПЦУ Антоній Махота продовжує поливати брудом і наводити наклепи на Українську Православну Церкву

У неділю, 31 січня 2021 року, на своїй сторінці у facebook “Митрополит” ПЦУ Антоній Махота опублікував пост, у якому вже не перший раз вирішив обливати брудом Українську Православну Церкву. У своїх публікаціях, так званий митрополит, завжди перекручує офіційну назву Української Православної Церкви, називаючи її – РПЦвУ, УПЦ МП. Але слід розуміти, як би не називали різні провокатори нашу Церкву, у документах назва її не зміниться!

У вчорашньому пості, пан Антоній Махота говорить про “насадження “русского мира””, але ж не варто так низько принижувати своїх читачів! Українці – розвинута нація, і люди добре знають що Русь була Єдина, Свята, Київська! І кожен українець повинен з гордістю говорити, про те, що він є русичем, русином, а не віддавати це велике звання іншому народу!

Також у публікації є багато наклепів на ієрархів УПЦ, на кшталт: ” І зараз вони мову українського народу вважають “недоробленою” і “непригодною” для богослужіння”. Так слід зазначити, що Українська Православна Церква молиться на богослужбовій мові українського народу – церковнослов’янській. Саме цією мовою молилися наші діди, прадіди і козаки. І вона немає нічого спільного з російською, як постійно на це вказують противники Православ’я! У одній з публікацій на сторінці “Митрополита” Антонія Махоти, автор доводив читачам, що російська мова немає нічого спільного з слов’янськими мовами.

У нас в Україні багато стилів мови: розмовний стиль – на якому українці розмовляють між собою; офіційно-діловиий стиль – завдяки якому існують бланки заяв, прохань, указів, тощо; науковий стиль – на якому публікуються наукові статті; публіцистичний стиль – на якому публікуються статті, випускаються газети та журнали. Також є і конфесійний (богослужбовий) стиль мови – на якому возносяться молитви до Господа. І саме церковнослов’янська мова – це створена мова святими Кирилом і Мефодієм ще у 9 столітті для вознесення молитов Господу. У цій мові немає сквернослів’я, лихослів’я та нецензурної лексики.

Шановний пане Махота, ми розуміємо, що Вас бентежить те, що ваші храми пустують, а в храми УПЦ ще більше поповнюються віруюючими. Але, можливо, це справа у тому бруді і наклепах, якими ви постійно поливаєте українських людей УПЦ?

Зупиніться! Ведіть свою паству до спасіння, не потрібно займатися політикою. Священослужителю не подобає говорити з амвону про щось, окрім Господа і шляху спасіння людини. А люди, у нас, в Україні, досить мудрі та розвинуті для того щоб самостійно вирішити в який храм їм ходити. В той храм, в який ходили їхні діди, прадіди та козаки, чи в храм віросповідання якого було створено вже за незалежної України! Люди пам’ятають історію, пам’ятають у якій Церкві хрестили їх, пам’ятають що саме на церковно-словянській мові звершувалося Богослужіння, і ніяка вона не російська, як Ви звикли говорити. Церковно-слов’янська мова немає нічого спільного з російської, це богослужбова мова усіх слов’янських народів, в тому числі і українців. І саме Ви, у своїй публікації, доводили це читачам.

Краще подумайте, як пояснити прихожанам участь тих людей, які були поховані, похрещені та повінчані в період від створення “незалежної церкви” у 1992 році до вручення “томосу”. Виходить що вони були обмануті, усі таїнства по відношенню людей були незаконними перед Богом, якщо, по Ваших словах, ПЦУ стала канонічною церквою після отримання “томосу”!? А можливо це справа у особистій образі на УПЦ, кліриком якої ви являлися? Тоді не потрібно особисте виносити на показ усім людям. Переконливо просимо Вас припинити публікувати провокаційні матеріали на своїй сторінці у Facebook, та поливати брудом українців, які мають свою думку, і є вірними УПЦ!

Слідкуйте за життям Хмельницької єпархії на офіційній сторінці Facebook, та читайте новини з телефону у Telegram-каналі.