Історія захвату храму у селі Лисогірка. Частина 3. Судочинство у справі релігійної громади села Лисогірка

«Релігійна громада Свято-Косьмо-Даміанівського храму с. Лисогірка Летичівського району Хмельницької єпархії Української Православної Церкви» була зареєстрована на початку незалежності України у 1991 році відповідно до статті 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» з ініціативи громадян – жителів села Лисогірка. А її історія бере початок ще з XIX-го століття.

Прихожани парафії молились і трудились, допоки в Україну не привезли Стамбульського «томоса», що призвело до ворожнечі та розділення села! Так, як вже згадувалось раніше, деякі прихильники «томосу», сфальсифікувавши документи, незаконним чином документально перевели Релігійну громаду Української Православної Церкви до Стамбульської організації ПЦУ. Таким чином, 18 грудня 2020 року, було подано позовну заяву до Летичівського районного суду Хмельницької області, для того щоб суд провів розслідування, розглянув всі докази, допитав свідків, дізнався та встановив правду відповідно до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

Позовну заяву суд отримав 21.12.2020 року, а відмовив у відкритті провадження 14.01.2021 року, тобто через 24 дні, що є неприпустимо!!! Відповідно до ч. 2 ст. 186 ЦПК України про відмову у відкриті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п’яти днів з дня надходження заяви. Така ухвала надсилається заявникові не пізніше наступного дня після її постановлення в порядку встановленому статтею 272 цього Кодексу. Як таке могло статися?!

Замість того, щоб відкрити провадження у справі та дослідивши її, встановити правду відповідно до закону, суд взагалі відмовляється розглядати справу та відмовляє у відкритті провадження не на 6-ий, а на 24-ий день, що є грубим порушенням законодавства України. Чому так, і що там відбувалося?
Незнання закону у судді чи страх за своє робоче місце?! Адже, людина, коли звертається до суду, шукає там справедливості, а не політичного настрою!!! Тому 21 січня 2021 року було подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду, аби той дослідив справу, в якій місцевий суд не з’ясувавши в повній мірі обставин, які мають велике значення для справи, відмовив у відкриті провадження і цим самим порушив принципи доступу до правосуддя.

Люди хочуть бачити справедливість у правосудді і вимагають дослідити справу в повному її обсязі, аби відповідно до закону встановити істину!!!

В подальшому в Хмельницькому апеляційному суді має відбутися засідання щодо законності ухвали Летичівського районного суду про відмову у відкритті провадження у справі. Кожен з Вас, може спостерігати за її розглядом. Для того, щоб не допустити упередженого розгляду справи, закликаємо суддів до здійснення чесного, добросовісного та справедливого судочинства відповідно до чинного законодавства Української держави.

Щоб дізнатися більше, слідкуйте за новинами Хмельницької Єпархії.

Слідкуйте за життям Хмельницької єпархії на офіційній сторінці Facebook,
та читайте новини з телефону у Telegram-каналі.