Щорічний фестиваль різдвяних колядок пройшов в м. Старокостянтинів 9.01.2017

stakon_kolada_90117Пухнастий білий сніг налітає за вікном. Проте в хаті тепло і затишно. Швидко закінчується день і починається ніч. Ось такий він наш січень, та саме він дарує нам стільки чудових свят. Одне із перших є Різдво Христове!
«Різдво Ісуса Христа було так …». Цими простими словами святий апостол і євангеліст Лука починає у своєму Євангелії розповідь про найважливішу подію в історії – про народження у світ Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.
І дійсно, все в ту чудову ніч відбувалося просто і непомітно, не в розкішних палатах і не в багатолюдному місті. Син Божий дав нам приклад смирення навіть в час Свого народження.
Адже Він народився вночі від Пресвятої Діви Марії в місті Віфлеємі, в печері, куди заганяли овець.
Минуло вже більше двох тисяч років з тієї благословенної ночі, в яку ангел сповістив велику радість, яка буде всім людям. І протягом цих довгих років свята Православна Церква, щорічно відновлює торжество цієї Віфлеємською ночі, знову і знову говорить нам про те, що тоді сталося, і про те, що це справді велика радість!
Ми теж продовжуємо славити народженого Спасителя, і за традицією, яка давно склалася, 9 січня 2017 року у приміщенні будинку Офіцерів міста Староконстянтинова відбувся фестиваль колядок, організатором якого був храм Різдва-Богородиці м. Староконстянтинова під керівництвом благочинного Староконстянтинівського району м/прот. Василя Дронюка.
У міський будинок Офіцерів люди почали сходитись задовго до початку концерту, адже не часто у місті є можливість саме так відпочити від важкої праці та отримати душевне задоволення у такі чудові різдвяні дні. Ішли сюди як люди поважного віку, так і юні і зовсім маленькі мешканці міста та району.
У визначений час зазвучали різдвяні дзвони під які на сцену вийшов благочинний Старокостянтинівського району митрофорний протоієрей Василь Дронюк. Отець Василій привітав усіх присутніх з Різдвом Христовим та Новим 2017 роком, побажав міцного здоров’я, миру, злагоди і усіх гараздів. «Молюся щоб Господь дарував Вам усе необхідне для життя і спасіння. Нехай милість Божа перебуває з Вами, а в душі вічно лунає радісне ангельське славослов’я: «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління» – зазначив благочинний». Після чого отець Василій заспівав з усім залом колядку «Добрий вечір тобі».
Поетичними рядками, що славлять народженого Ісуса Христа розпочався фестиваль. Відкрилися куліси і діти недільної школи храму Різдва Богородиці занурили усіх присутніх у давнину, в той час коли усе розпочиналося.
Після першого номеру програми з різдвяними композиціями виступали:
– діти недільної школи Різдво – Богородичного храму м. Старкостинтинова (старша, середня та молодша групи);
– зразковий художній танцювальний гурт «Арабеск»;
– дитяча музична школа;
– Тріо «Мальви»;
– Ансамбль скрипалів;
– Ансамбль «Дзвіночки»;
– студія сучасного танцю «БлекДенс Імперіал»;
– народний аматорський гурт естрадної пісні «2+3».
Упродовж концерту кожна колядка і танок викликали у вибагливої публіки захоплення й бурхливі овації. Адже артисти розкрили перед глядачем усі грані їхньої творчості. Здавалося б, уже багато разів люди слухали знайомі з дитинства колядки, але щоразу вони знаходили відгомін у душі кожного.
В кінці колядок благочинний подякував усім артистам, які приймали участь, а також усім присутнім у залі, за те що не злякалися сурової погоди і все ж таки прийшли разом прославити народжене Дитятко.
Усі учасники Різдвяних колядок отримали щедрі подарунки. Також подарунки отримали всі діти, які знаходилися в залі. Далі отець Василій зазначив, що найкращою колядкою є та, яку співає увесь народ і по традиції фінальним номером програми стала колядка у виконанні усіх учасників та глядачів концерту « Нова радість стала».
Під святкові дзвони, у піднесеному настрої, усі глядачі та учасники концерту розійшлися по домівках, продовжуючи славити Христа, який народився заради нас, та нашого ради спасіння у Віфлиємському вертепі.

За матеріалами
Старокостянтинівського благочиння