Анонс паломницьких поїздок при Відділі зовнішніх церковних зв’язків УПЦ

Паломницький Центр при Відділі зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви створений по благословенню Предстоятеля Української Православної Церкви і є структурним підрозділом Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, підкоряється і підзвітний Предстоятелеві УПЦ і голові ОВЦС.

(Переглянути анонс паломницьких поїздок)

Метою створення Паломницького Центру є прагнення Церкви задовольнити духовну потребу православних вірян :
а) поклонінні святиням;
б) участі у богослужінні у святих місць;
в) молитовному спілкуванні з православними вірянами інших Помісних Церков згідно з вченням Православної Церкви.

Завданнями Паломницького Центру при ОВЦС УПЦ як центрального паломницького органу Української Православної Церкви являються:
1. Координація діяльності паломницьких служб Української Православної Церкви
2. Інформаційна підтримка паломницького руху у рамках УПЦ
3. Розробка методологічних матеріалів для паломницьких служб УПЦ
4. Навчання персоналу для паломницьких служб УПЦ
5. Систематизація і ведення статистики паломницьких поїздок у рамках повноти УПЦ
6. Централізоване представлення інтересів УПЦ (у паломницькій сфері) в державних установах України і Посольствах іноземних держав в Україні, інших інстанціях
7. Організація паломницьких поїздок священоначалія, духовенства і віруючих УПЦ до святинь інших Помісних Церков
8. Організація паломницьких поїздок духовенства і віруючих УПЦ у рамках УПЦ
9. Організація і забезпечення прийому паломницьких груп в Києві і Україні, що прибувають з інших країн і Церков
10. Розробка програм паломницьких поїздок до святинь УПЦ
11. Розробка нових програм паломницьких поїздок до святинь Сходу і Заходу
12. Вивчення, узагальнення і поширення доступними засобами інформації про паломництво як автентичне вираження духовної потреби православних вірян, паломництво як місіонерське служіння Церкви, соціальній складовій організації паломництва центральним органом паломницького руху в УПЦ (яким є Паломницький Центр ОВЦС УПЦ).