Різдвяне послання Високопреосвященнішого митрополита Антонія

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО
АНТОНІЯ

Боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

Небо і земля сьогодні пророче радіють,
ангели і люди хай духовно торжествують,
бо Бог в тілі появився… (Стихира свята)

Улюблені у Господі всечестні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття і сестри – усі мої вірні духовні чада Хмельницької єпархії УПЦ та за її межами!
У ці світлі дні ми знову і знову відзначаємо свято Різдва Христового і прославляємо прихід у світ і з’явлення Сина Божого на землі. Розділяючи з кожним з Вас радісну велич сьогоднішнього свята, сердечно, від щирого серця вітаю Вас з цим незбагненно великим, високоурочистим, світлим і радісним святом, – з цим невимовним даром любові і милосердя Божого до нас, грішних. Уже більше двох тисячоліть, затамувавши подих, з особливим благоговійним трепетом, людство з року в рік схиляється перед подією Віфлеємської ночі. Адже саме вона допомагає нам осягнути і осмислити несказанну благість, невичерпне милосердя і невимовну любов Божу до роду людського.
Адже коли настав час виконання обітниць і пророцтв, відбулася незбагненна людському розуму «велика благочестя тайна – Бог явився у плоті» (1Тім.3,16).
«Втілення Бога – це найбільше потрясіння і саме найбільша подія, як на землі, так і на небі, бо тут здійснилося чудо з усіх чудес» (прп.Іустін Челійський).
Дізналися про це чудо раніше всіх пастухи віфлеємські, що стерегли свої стада. Їм з’явилися ангели і повідомили про приголомшливу весь світ подію: «почувши пастирі ангелів, які співають про плотське Христове з’явлення, і йдучи, як до Пастиря, бачуть Його непорочного агнця …» (Акафіст Пресвятій Богородиці).
І ми знову разом з пастухами серед темної холодної ночі, входимо в сяйво слави Господньої і чуємо ангельську пісню: «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк.2.14), знову разом зі східними мудрецями подорожуємо із зіркою до Віфлеєму (Мф.2,1-12) і, прийшовши в печеру, бачимо в Богонемовляті Христа, Який входить в наше серце не доказами Своєї слави і влади, а тільки любов’ю. Тільки любові вільної і радісної хоче Він від нас, щоб ми пізнали Його, полюбили й прийняли Його, як дар вічного життя.
І хоча у великій таємниці відбулося народження Спасителя, але світ дізнався про нього від Ангела. «Я сповіщаю Вам велику радість, яка буде всім людям, – каже Він пастухам, – бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк.2,10 -11).
Христос, народжений в убогому вертепі, стає надалі центром уваги всього світу, бо Він змінив світ, оновив його буття, дав йому сили і можливість розвитку і вдосконалення. Його прихід у світ став початком повернення людства до Світла і Істини. Немеркнуче світло євангельської істини засяяло світу дороговказною зіркою, вказуючи шлях до вічного життя.
Свято Різдва Христового – це Божественний день, величний, світлий і радісний день, в якому в перший раз в темряві життя людського засяяло Сонце правди – Христос Бог наш. Це день оновлення загиблого в гріхах роду людського. Це день, в який Бог сходить до людей, і люди опромінюються світлом істини, світлом добра, світлом любові і правди.
В цю таємничу Різдвяну ніч для кожної людини, що живе в світі, загоряється Віфлеємська зірка нескінченної Божої любові, зірка невичерпної надії на вічне спасіння у Христі. Цей дороговказ своїми променями проникає до потаємних глибин людських душ і сердець і спонукає людей до виправлення і творіння добра.
В сьогоднішнє свято Різдва Христового кожен із нас вірою доторкається до Божественної благодаті. Понесемо ж цю благодать тим, хто її потребує: хворим і немічним, тим, що знаходяться у важких життєвих обставинах, в будинках для людей похилого віку та притулках, тим, хто перебуває в місцях позбавлення волі. Нехай радість сьогоднішнього Свята допоможе їм відчути Божу присутність і в їх житті і знайти у ній полегшення, відраду і втіху.

УЛЮБЛЕНІ БРАТТЯ І СЕСТРИ!

Всі події нашого життя, кожну мить, кожен день і кожен рік, прожитий нами, ми покликані осмислювати, дякувати Господу і приймати як дар Божий.
Свято Різдва Христового вбачається початком новому літу благості Господньої, і ми, святкуючи його, і, вступаючи в Новий рік, підводимо підсумки минулого 2017 року.
З покірністю перед Богом ми дивимося на рік минулий з подякою, бо незважаючи на різні випробування і труднощі, він був плідним. Наша Церква, як і раніше, продовжувала виконувати свою місію на Поділлі, ведучи людей шляхом спасіння. Подякуємо Всещедрому Богу за Його милість і ласку до нас, за щастя спілкування, за радість трудів, за випробування і скорботи, послані нам для нашого духовного зростання.
Молитвами всіх святих в землі нашій просіявшіх в нашій єпархії триває відродження церковного життя, – так, в минулому році було освячено 4 храми і 2 місця для будівництва нових храмів, ведеться будівництво і реставрація храмів, відроджується чернече життя, велась науково – просвітницька та соціальна робота. Надавалася допомога бідним, інвалідам і ветеранам, дітям – сиротам, лікарням і притулкам, воїнам в зоні АТО і переселенцям з Донецької та Луганської областей.
У минулому році милістю Божою я здійснював богослужіння в соборі і храмах кафедрального граду, освячував нові храми, відвідував парафії та монастирі єпархії, брав участь в різних загальноцерковних та обласних світських заходах.
Отже, незважаючи на різні обставини, не дивлячись на умови життя, якими б вони не були важкими, спрямуємо наші думки і почуття до нашого Спасителя, принесемо Йому в дар самих себе, віддаймо своє серце, розум і волю прийдешньому до нас Богонемовляті Христу, станемо для Нього вертепом і з трепетним благоговінням вмістимо Невмістимого.
Вітаю Вас, улюблені і дорогі мої вірні чада, здійснюючі своє спасіння тут, на Поділлі, і в різних містах і селах, ще раз зі святом Різдва Христового і Новим 2018 Роком. Бажаю Вам міцного здоров’я, духовної досконалості і всього найкращого!
Нехай світло Різдвяної зірки осяє всіх нас Божественним світлом, щоб ми разом з усіма небесними силами сподобилися заспівати:

«Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління»!

 

+ Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Різдво Христове
м. Хмельницький
2017-2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *